Наше Музичне Життя

Головна та ключева роля Парафіяльного Хору при Українській Католицькій Церкві iм. св. о. Миколая це брати участь у відслуженнях недільної Божественної Літургії. Згідно з традиціями церков східного обяду, хор долучається до єрея, диякона, дяка, та вірних щоб молитися одноголосно та односердечно у спільнім вознесінням душ до святості.

Неодні слухачі хору свідчили, що ради співу перенеслися на вищу площину де змогли зосередитися виключно над духовною сутністю.Тим самим, хор виконав свою функцію, як складову частину храму Візантійського обряду. На цю тему писав Митрополит Андрей Шептицький:

Від церковного співу жадає християнин, щоб душу підносив у якийсь надзмисловий, надприродний світ, щоб йому під тим оглядом давав приклад того християнського життя, що по словам Апостола, є в небі. Співана молитва мусить робити вражіння чогось вищого, надземного, ангельського. Церковні гармонії мусять щось херувимсько-непорочного, щось чистого, піднеслого, благородного. Крім того церковний спів мусить бути наче тлом величавих наших обрядів, себто бути достроєним до його поваги, до маєстату віри, яку усі обряди голосять, бути відгомоном давних часів, наче перших віків християнства, з архаїчною староцерковною бесідою. Обряд при відповідному церковному співі - це ж щось відвічного, прастарого, предківського, як ціла наша Церква; від віків переслідування, а всетаки жиє, розвивається, а часом і відносить світли побіди. 

Про церковний спів. Декрет Львівського Архиєпархіяльного Собору від 25 квітня 1941 р., Львів

Корені сьогоденного Парафіяльного Хору пустилися встановленням парафіяльного Молодіжного Хору у 1985-ому році. Основноположні дириґенти та шанувальники літургічної музики, Роман Гурко і Тарас Ковальчук, були учасниками курсів проводених покійним маєстром Володимиром Колесникoм, бувшим директором та дириґентом Київського Оперного та Балетного Театру (1969-1972). У 1987-ому році, хорист Адріян Івахів перебрав батуту дириґента і нею володів до 2000-ого року, коли віддав її маєстрові Гуркові. Того ж року, Молодіжний Хор був офіційно названим Парафіяльним Хором. У 2004-ому році, Роман теж рішив продовжити свої студії поза Торонтом, і переконав Жанну Зінченко, абсольвентку Національнoї Музичної Академії України ім. П. Чайковського (2001), перебрати обов'язки дириґента. Маєстро Зінченко не тільки радо взялася за них, але відтак їх виконує і чимало зусилля приложила, щоб Парафіяльний Хор став дедалі кращим і амбітним.

Хористи парафіяльного ансамблю залюбки беруться до співу. Їх єднає захоплення українською молитовною музикою та хоровим співом. Хор радо вітав, вітає, i вітатиме усіх любителів клясичної та модерної літургічної та іншої української музики у свої ряди.

Щоб зголосити свою готовість, заохочуємо писати вістки на адресу:  st.nicholas.ukrainianchoir@gmail.com.

Життя Присвячене Музиці

Жанни Зінченко музичне виховання почалося при Запорізькому Фаховому Музичному Коледжі ім. П. Майбороди. Завершивши цей рівень студій, перенеслася до столиці України, Києва, де вона вивчала хорову дириґентуру при Державній Музичній Академії ім. Чайковського, від між іншими, Хормайстра Державної Опери України, професора Лева Венедиктова.

Імміґрувавши до Канади у 2001-ому році, Жанна внедовзі прийняла позицію заступного дириґента Парафіяльного Хору Української Православної Церкви ім. св. Дмитрія у Торонті, при якому служить по сей день.

Новоприбулa Жанна прагнула заанґажуватися в музичне життя свого прибраного краю. Много-талановита та працьовита Жанна долучилася до хорового ансамблю Місісаґської Оперної Компанії у 2002-ому році щоб взяти участь у постановці Аїди Джюсеппе Верді.

 Роман Гурко, який готовився до виїзду з Торонта, щоб продовжити свої музичні перипетії деінде, переконав у 2004-ому році Жанну, щоб вона заняла його місце, як Дириґент та Мистецький Керівник Парафіяльного Хору. Бажаючи удосконалити вмілості та здібності хористів ансамблю, маєстро Зінченко запросила оперного співака міжнародної слави, Павла Гуньку, щоб з хором провів майстерні вокалу. У тому самому році, Жанна теж створила квартет співу a capella разом з парафіянином Української Православної Церкви ім. св. Дмитрія, з яким відтоді записали молитовну музику Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Артемія Веделя, та інших українських композиторів.

У 2006-ому році, маєстро Зінченко започаткувала щорічні благодійні концерти коляд свято-Миколаївського Парафіяльного Хору на підтримку Діточого Регабілітаційного Центру у Львові, Джерело.

 У 2011-ому році, коли Українська Корпорація Молодіжних Ансамблів відчула потребу найняти дириґентів для жіного хору, Левада, та мужеського хору, Оріон, провід установи звернувся до маєстра Зінченкo, яка відтоді до нині дируґує ними на концертах та різних громадських дійствах.

 Як спів-засновник  Oranta Singers, пані Зінченко у 2007-ому році брала участь у награнню музики до Божественної Літургії, яку сконпонувала членкиня Парафіяльного Хору при Свято-Миколаївській Церкві, Сестра Христина Дудич, на приміщенню Семинарії ім. св. Авґустина у Торонті.

 Час від часу виступаючи як запрошений дириґент і тренер вокалу для жіночого хору Веснівка, пані Зінченко рівнож була тренером вокалу і фортепіяна при Канадській Академії Сучасної Музики (2003-2009) і співала разом з ансамблeм Musicus Bortnianskii під батутою Мирона Максимова.

 Не менш значуща праця пані Зінченко з дітьми, до якої в неї інстинно природний хист. Вона створила діточий літургічний хор при школї ім. Кардинала Йосифа Сліпого у Торонті у 2010-ому році і служила як його дириґент до 2020-ого року. Вона теж від 2010-ого року служить учителем музики при Свято-Миколаївській Українській Суботній Школі.

 У 2020-ого року, Парафіяльний Хор при Українській Католицькій Церкви ім. св. о. Миколая ведений маєстром Зінченком став першим канадським хоровим ансамблем, якого запросили до участі у трьох фестивалях співу коляд у Львові та Івано-Франківську.


Недавно, пані Зінченко разом з інструменталістом Віктором Коваленком створили StarDust Jazz Duo, і цeй дует награв відео-записи своїх джазових обробок народніх віршів та творів українських поетів, які свідчать про много-гранність її таланту та досконале опанування цієї музичної ідіоми. Зацікавлених заохочуємо переслухати їх при поєднанню (https://youtu.be/r7jkgIVZq5Y)

Thank You to Our Sponsors